WEEKENDOWE NEWSY

Podczas CinemaCon, gdzie gwiazdy i twórcy zjechali się, by podzielić się najświeższymi nowinkami filmowymi, Aziz Ansari ujawnił zaskakujący szczegół z planu komedii “Good Fortune”. Okazuje się, że Keanu Reeves przegrał pojedynek z… dywanem. Tak, dobrze czytacie. Nasz ulubiony filmowy twardziel złamał rzepkę kolanową, potykając się o niepozorny kawałek tkaniny.

https://www.rmfmaxx.pl/news/Keanu-Reeves-vs-dywan-Aktor-mial-wypadek-planie-Good-Fortune,77272.html?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3H5haCxrAIo57aS8zDAiofdis4HW7ofu25Z4ah6nwebQBtsZActjVe96c_aem_AYpJ-69H-q0uFBBrK_t_1HGY1nZRYlZxKCunRQDsXTDyPAJE7oqbp-7ykhJg87ga4OMqHsBEYtFdEwpvaYJtwVHy#crp_state=1

 

 

 
 
 
 

 

 

 

Cezary Pazura, uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów w naszym kraju. Przez kilkadziesiąt lata działalności w polskiej kulturze i rozrywce dorobił się pokaźnego majątku. Może z łatwością pozwolić sobie na produkty z najwyżej półki, jak ten, którym właśnie pochwalił się w mediach społecznościowych.

https://dwa.eska.pl/rozrywka/cezary-pazura-reklamuje-produkt-za-ponad-pol-miliona-zl-fani-nie-maja-litosci-ak-iWmS-56Eb-qBSU.html?utm_source=facebook&utm_medium=organic&utm_campaign=radioeskadwa&utm_content=post-link&fbclid=IwAR3r5sPr43v_4YPiqlLYOe6jBzuTY2qzp3FkPH4thuwFPn0_wU6Jn2XP5Vk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bydgoszczankę już drugi raz spotkała ta sama sytuacja, gdy podróżowała dwiema różnymi liniami lotniczymi. Co się dzieje, gdy biletów samolotowych sprzedano więcej niż jest miejsc na pokładzie? W takim przypadku istotne jest, aby odprawić się na lot z wyprzedzeniem kilkudniowym. Natomiast, gdy nie zmieścimy się na pokład, linie mogą wypłacić nam odszkodowanie. Ile może ono wynieść? Dowiedz się więcej, czytając dalszy tekst.

https://www.eska.pl/bydgoszcz/sprzedano-wiecej-biletow-na-samolot-niz-jest-miejsc-na-pokladzie-co-dalej-z-pasazerem-aa-t6Ji-pXcP-87Sa.html?utm_source=facebook&utm_medium=organic&utm_campaign=radioeska&utm_content=post-link&fbclid=IwAR17Yg-3q7N714B5fIJgpWwsYMo0FChTevNXyll1BVDMDFTcOr3tphzbs7I

 
 

Truskawkowe szaleństwo na straganach. Czytelnik opowiedział, co się dzieje na najsłynniejszym bazarku w Polsce. — Ludzie dopytają handlarzy o greckie truskawki — mówi pan Zdzisław. I wylicza takie ceny.

— Dziwnie się czuję, gdy znowu w tej rozmowie o aborcji mówimy o tym, co Kościół myśli, co zrobią politycy PiS, co zrobią konserwatywni wyborcy, a nie skupiamy się na tych osobach, które w tym temacie są najważniejsze, czyli na osobach, których ten temat dotyczy — kobiet — mówiła w “Programie Wieczornym” Onetu Dominika Lasota.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dominika-lasota-znowu-w-rozmowie-o-aborcji-mowimy-o-tym-co-mysli-kosciol/jdsth8z?utm_source=onetsg_fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb&utm_term=autor_2&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2pARsEffuPxaSZk8n0tdjIJqsKL8nIz55iFgYiK34TmC3EE_bWjaoqBLs_aem_AYrUSJdTmhRTHjJRTImClOqgIw0cZnTNtpuj63DOkZfosl7F3b0-iS8LB8FD-8GUWpoa9L6j1FITmir2vHNsg9-K
 
 
 
 
 
 
 
 

Specjaliści mówią o tym miejscu “przyrodnicza perełka”. Do szerszej świadomości dopiero się przebija. Lubelski Sobibór i okalające go lasy są domem dla wielu cennych gatunków zwierząt. Dom kojarzy się ze spokojem. Ostatnio okazało się, że nie wszyscy potrafią go uszanować.

https://www.rmf24.pl/regiony/lublin/news-kilkaset-osob-straszylo-rzadkiego-ptaka-w-polsce-zyje-tylko-,nId,7447694?fbclid=IwAR1-H3NcCBKMCN05h6VN77Sn_3h4wbu1EZNwyscd9VTTDcmcD8RIqj1lomA#crp_state=1

 
 

Magda Gessler słynie z ciętego języka i bezkompromisowych zachowań. Tym razem pokazała, jak żywiołowy ma temperament, tłukąc talerze przed studiem telewizyjnym TVN. Co stało za tym happeningiem?

 

 

 
 
 
 

 

 

 

Członkowie obsady z Harry’ego Pottera pożegnali odtwórcę Albusa Dumbledore’a.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Medialna burza na temat orgii, która miała mieć miejsce na parafii w Dąbrowie Górniczej, nie cichnie. Ksiądz Tomasz Z. zaprzeczył “rzekomym skandalicznym wydarzeniom”. Kuria Diecezjalna w Sosnowcu chce wyjaśnienia sytuacji i nie ma nic przeciwko temu, by sprawę nagłaśniały media. Głos postanowili też zabrać przedstawiciele stanu duchownego, którzy mają zaskakujące informacje na temat ks. Tomasza.

 
 

— Śmierć naszej córki to jest dla nas łaska. Nie mogłam tego długo pojąć, jak można tak myśleć. Teraz widzę, że przez śmierć Madzi nawróciliśmy się całym sercem do Boga, przylgnęliśmy do Jezusa, do Kościoła i sakramentów, jesteśmy we wspólnocie i jesteśmy razem — mówi Agnieszka Wyżga, która straciła swoją nastoletnią córkę. W rozmowie z Joanną Całko opowiada, jak radzi sobie ze śmiercią dziecka.

 
 
 
 
 
 
 

Podsłuchajcie piosenki Phantom Liberty, którą Dawid Podsiadło nagrał do gry Cyberpunk 2077: Widmo wolności.

 
 
 
 
 
 
 
 

Agnieszka Kaczorowska-Pela to aktorka i tancerka ciesząca się sporym zainteresowaniem w sieci. Gwiazda zamieściła na Instagramie wideo przedstawiający fragment choreografii. Nie wszystkim taki post przypadł jednak do gustu… Jak sama zainteresowana odpowiedziała na krytykę?

 
 

Jesienny las kryje w sobie wiele tajemnic. Grzybiarze, którzy wcześnie rano wyruszają do lasu mogą być świadkami niezwykłego widowiska. Leśnicy pokazali dowody.

 

 
 
 
 

 

 

 

Jeden radiolog wspierany przez sztuczną inteligencję wykrył więcej przypadków raka piersi, niż dwóch radiologów bez takiej pomocy. Według badaczy, sztuczna inteligencja jest gotowa do wprowadzenia do klinik.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Natalia Ruś, która posługuje się nazwą @najjjka na Instagramie, często wypowiada się na temat aspektów życia w kontekście wiary katolickiej. Jest ona kontrowersyjną postacią w przestrzeni internetowej i ma zarówno wiele fanów, jak i krytyków. Przez co jedni nazywają Najjjkę “współczesnym aniołem”, a inni “patokatoliczką”.

 
 

Szokujące zachowanie pracowników obsługi naziemnej uchwyciły niedawno kamery na lotnisku w Miami. W trakcie kontroli bezpieczeństwa mężczyźni kradli pieniądze z bagaży.

 
 
 
 
 
 

W siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) wylosowano numery list wyborczych komitetów, które zarejestrowały kandydatów do Sejmu. Sposób, w jaki poinformowała o tym Telewizja Publiczna, wzbudził konsternację internautów. Widzowie “Wiadomości” mogli zobaczyć grafikę, na której nazwy komitetów uszeregowano według trudnej do uchwycenia logiki.

 
 
 
 
 
 
 

Jacek Kawalec był gospodarzem popularnego w latach 90. programu “Randka w ciemno”. Aktor przyznał w najnowszym wywiadzie, że nie ma z tym okresem samych pozytywnych wspomnień. Zdradził również, ile wynosiło jego wynagrodzenie.

 

Zastanawialiście się, gdzie można zjeść tanie i dobre jedzenie w Kielcach? Które z restauracji i barów są najlepsze? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking miejsc, w których dostaniecie tanie domowe obiady w Kielcach. Oto polecane przez nas fajne, tanie restauracje i bary w Kielcach.

 

 
 
 
 

 

 

 

W nocy z piątku na sobotę doszło do silnego trzęsienia ziemi w marokańskim mieście Marrakesz i w jego okolicy. Wstrząsy miały siłę ponad 7 stopni w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się na głębokości 18,5 km. Po godz. 4 w nocy czasu polskiego pojawiły się informacje o kilkuset ofiarach kataklizmu, a do szpitali napływały tysiące poszkodowanych. “Boże, oddal od nas nieszczęście i chroń nas od trzęsień ziemi i przeciwności losu” — napisał były premier Maroka Saadeddine Othmani.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Izabela Janachowska i Krzysztof Jabłoński oraz Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan zdecydowanie nie oszczędzają na swoich dzieciach. Krajowa edukacja im nie odpowiada, wobec czego opłacają kształcenie w duchu francuskim i brytyjskim.

 

W sezonie pracowało w cukrowni około 600 osób. Przez pewien czas była najnowocześniejszym zakładem w okolicy. Jej kres przyniosło zastosowanie węgla kamiennego.

 
 
 
 
 
 

W ostatnich dniach głośno jest o jednym zdaniu z podręcznika do religii dla uczniów trzeciej klasy. Chodzi o słowa „Wolę umrzeć, niż zgrzeszyć”. Pisało o tym wiele portali, zwracali na to uwagę specjaliści związani z edukacją, rodzicielstwem i nie tylko. Niemal za każdym razem towarzyszyło temu oburzenie, że tak radykalne hasło znajduje się w podręczniku dla uczniów szkoły podstawowej, przedstawione jako motto bądź zasada. Koalicja „TAK dla prewencji suicydalnej” wydała specjalne oświadczenie i zaapelowała do wydawnictwa WAM.

 
 
 
 
 
 
 

Emerytury gwiazd zdecydowanie budzą emocje. Nie jest tajemnicą, że wiele osobistości polskiego show biznesu, reprezentujących starsze pokolenie, wyraża niezadowolenie z niskich świadczeń. Katarzyna Dowbor nie jest jednak jedną z tych osób.

 

Amerykańskie spadochrony taktyczne będzie można zobaczyć podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce.

 

 
 
 
 

 

 

 

Hulajnogi elektryczne są sporym ułatwieniem w poruszaniu się po mieście. Innego zdania są jednak Ci, którzy muszą uważać na źle zaparkowane jednoślady, które mogą stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Problem ten zauważano w Paryżu, który jest pierwszym miastem w Europie, gdzie nie wypożyczymy już elektrycznych hulajnóg.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jarosław Kaczyński sam potwierdził sensacyjne doniesienia sprzed kilku dni. Wicepremier odpuszcza walkę o poselski mandat w Warszawie. Zamiast tego będzie otwierał kielecką listę Prawa i Sprawiedliwości. Znany politolog prof. Antoni Dudek wyjaśnia, co kryje się za tym manewrem prezesa.

 

Auto osobowe zderzyło się z pociągiem w Barcicach Górnych w powiecie nowosądeckim. Jedna osoba zginęła, a 4 zostały ranne.

 
 
 
 
 
 

“Bezzębną Księżniczką” robi furorę w internecie. Alicja, która po ciąży doświadczyła problemów z uzębieniem, przekształciła swój kompleks w coś wyjątkowego. 38-latka w mediach społecznościowych pokazuje, jak wygląda z protezami, a także bez nich. Fajnie, że normalizuje takie sprawy?

 
 
 
 
 
 

Natalia Kukulska jako wokalistka nie odcina kuponów po sławnych rodzicach. Ma na koncie 13 albumów. Przygotowała również kultowe wydanie pewnej płyty…dlaczego zaprosiła na nią Herbuta i Natalię Szreder i Igora Herbuta?

 

Wiktoria Gąsiewska jest polską aktorką i prezenterką telewizyjną, a także wielką fanką sanah. W ostatnim wywiadzie wyjawiła, że obie mają ze sobą coś wspólnego. Co miała na myśli?

 

 
 
 
 

 

 

 

Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji: Przebój Lata Radia Zet i Polsatu. Blanka Stajkow podczas eventu wystąpiła w ciekawej kreacji.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

26 sierpnia, podczas XXV Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd w Mosznej, uczczono 40-lecie pracy telewizyjnej jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej telewizji – Katarzyny Dowbor. Impreza zgromadziła wielu gości, w tym znane osoby ze świata show-biznesu, ale to Dowbor była oczywiście główną bohaterką wieczoru.

 

Do tragicznego wypadku doszło na drodze w Dolinie Marczakowej koło Kielc. Zginął 59-letni mężczyzna, kierujący hyundaiem.

 
 
 
 
 
 

Brat Michała Szpaka kiedyś wzbudzał postrach na osiedlu, a dzisiaj pracuje jako ratownik medyczny, który wspiera swojego brata z całych sił. Damian Szpak przeszedł niesamowitą przemianę, czym bardzo zaimponował młodszemu bratu.

 

 
 
 
 
 
 

Marcin Hakiel, znany zawodowy tancerz i trochę życiowo poobijany były mąż Kaśki Cichopek, zaskoczył Warszawiaków “spontanicznym” tańcem na ulicy. Całe wydarzenie zostało uwiecznione i wywołało wiele emocji wśród internautów.

 

Polacy nie stronią od urlopu. W tym roku wybrało się, bądź jeszcze wybierze się na niego ponad połowa naszego społeczeństwa. W większości organizujemy wakacje na własną rękę. I najczęściej nad polskim morzem, bo jak podaje OLX – to właśnie nadmorskie miejsca noclegowe cieszą się największą popularnością.

 
 
 
 
 
 

 

Daria Zawiałow swój debiutancki album A kysz wydała na początku 2017 roku. Od tamtej pory nie zwalnia muzycznego tempa i dzięki swoim działaniom coraz mocniej ugruntowuje pozycję na scenie. Jeszcze jesienią tego roku ma ukazać się czwarta studyjna płyta wokalistki. Do tej pory ukazały się dwa single, które ją zwiastują: FIFi HOLLYWOOD Złamane serce jest OK. Na tym jednak nie koniec. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Przed sądem będzie tłumaczył się 36-letni kierowca, który w piątek (18 sierpnia) w miejscowości Gołoszyce na drodze krajowej 74, zakończył jazdę dachując. Mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

700 plus dla pracujących – w tej sprawie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało projekt rozporządzenia. Pewnym jest, że w 2024 roku w życie wejdą dwie podwyżki: jedna w styczniu (642 zł), druga w lipcu (58 zł). Łączna kwota, która wpłynie na konta części Polaków to zatem 700 zł. Kto konkretnie dostanie większy wpływ na konto?

 
 
 
 
 
 

Lizzo ostatnimi czasy musi się mierzyć z problemem wizerunkowym.Trzy tancerki współpracujące z nią złożyły w sądzie w Los Angeles pozew zbiorowy przeciwko wokalistce. Lista zarzutów jest długa, wymieniają tutaj między innymi mobbing i bodyshaming.

 
 
 
 
 

W świat filmowej refleksji, głęboko wnikając w tajemnice ludzkich emocji oraz wirtualnej rzeczywistości przenieśli się widzowie piątkowego (18 sierpnia) seansu.

 

 

Zielona strzałka przy jednocześnie świecącym się czerwonym świetle umożliwia kierowcom wjazd na skrzyżowanie. Część z nas, robi to jednak nieprawidłowo, czym narażamy się na mandat i punkty karne, a także stwarzamy ryzyko stłuczki. Jak powinniśmy się zachować widząc zieloną strzałkę na sygnalizacji świetlnej? Kiedy możemy wjechać na skrzyżowanie?

 
 
 
 
 
 

 

Mieszkanka Starowej Góry pod Łodzią wezwała policję, gdy zauważyła małego chłopca spacerującego z psem bez opieki dorosłych. Funkcjonariusze po godzinie dotarli do zrozpaczonych rodziców, poszukujących dziecka, które oddaliło się, wykorzystując zamieszanie związane z remontem domu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Krupówki już dawno temu przestały kojarzyć nam się z prawdziwym góralskim folklorem. Dla wielu osób to po prostu deptak z drogim jedzeniem i sztucznymi pamiątkami za miliony monet. Jednak znaleźli się obrońcy, który twierdzą, że “nie wszędzie jest tak drogo”. Czy mają rację?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Posłowie chcą, by cienkie torby foliowe, których najczęściej używamy do owoców i warzyw w sklepach spożywczych, były płatne. Taką opcję chcą wprowadzić też niektóre supermarkety. Jest stanowcza reakcja rządu. Szczegóły w artykule.

 
 
 
 
 
 

W wyniku tragicznego wypadku samochodowego mającego miejsce 15 lipca 2023 roku w Krakowie doszło do uszkodzenia fragmentu muru przeciwpowodziowego w rejonie Mostu Dębnickiego. Miasto domaga się pokrycia kosztów jego naprawy. 

 
 
 
 

Już w seminarium zaczął dostrzegać hipokryzję, która przeszkadzała mu przez cały okres bycia duchownym. Trafił do parafii, w której wulgaryzmy i alkohol były na porządku dziennym, a zażyła relacja proboszcza z gospodynią budziła niesmak. Po 10 latach zdecydował się odejść, bo “miał dość zakłamania”, a leki uspokajające, które brał na potęgę, wyniszczały jego organizm.

 

 

Od 21 do 31 sierpnia w Zespole Szkół Technicznych ul. Tysiąclecia 22 odbywać się będzie kolejna edycja Letniej Akademii Karate w Skarżysku-Kamiennej.

 
 
 
 
 
 

 

Małgorzata Rozenek pokazała, jak wygląda jej piątkowy wieczór. Tak bawi się z Heniem. Sama słodycz.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W Konfederacji wśród kandydatów do Sejmu są tacy, którzy pisali listy do Putina, chcą Wielkiej Polski Katolickiej i zniszczenia UE. Kochają być czarnymi charakterami w mediach, a “w walce o prawdę” produkują fake newsy. Brauniści mają najmniej “jedynek”, ale można odnieść wrażenie, że spośród osób pojawiających się na listach są najbardziej hałaśliwi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W 3. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z ŁKS Łódź 1:2 (0:1). Gola dla rywali z rzutu karnego w 29. minucie zdobył Dani Ramirez, w 88. minucie także z 11. metra odpowiedział Adrian Dalmau. Zwycięskie trafienie dla rywali zaliczył Artemijus Tutyskinas w doliczonym czasie gry.

 
 
 
 
 
 

W tegoroczne wakacje nie brakuje intensywnych upałów, które dały się we znaki mieszkańcom całej Polski. W ostatnim czasie coraz częściej na niebie pojawiają się jednak gęste chmury, a miejscami przechodzą gwałtowne burze z piorunami, a nawet gradem. Jak więc wyglądają prognozy IMGW na najbliższy tydzień?

 
 
 

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na koncert pod tytułem „Byśmy byli jedno”, który odbędzie się we wtorek 8 sierpnia o godzinie 9.00 w kościele świętego Kazimierza w podkieleckiej Bilczy. Wstęp wolny.

 

 

Straż Miejska w Kielcach od dawna angażuje się w różnego rodzaju wydarzenia, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości mieszkańców, profilaktyczne edukowanie czy złapanie kontaktu z kielczanami. Już w pierwszych dniach sierpnia będziemy świadkami kolejnych eventów z obecnością Straży Miejskiej w roli głównej.

 
 
 
 
 
 

 

Zużyta torebka po herbacie najczęściej automatycznie ląduje w koszu. Okazuje się jednak, że nie warto jej od razu wyrzucać – ma całkiem sporo praktycznych i zaskakujących zastosowań. Jednym z nich jest sprytny trik, który polega na wrzuceniu torebki po herbacie do zlewu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teresa Tuszyńska? Nawet jeśli nie pamiętamy nazwiska, z pewnością kojarzymy uroczą dziewczynę z obcym akcentem partnerującą Zbigniewowi Cybulskiemu w “Do widzenia, do jutra” Janusza Morgensterna. Mogła być gwiazdą na miarę Poli Negri – wspominała zapomnianą aktorkę jej przyjaciółka.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sprzedaż perfum na pokładzie samolotu to nieodłączny element podróży tanimi liniami lotniczymi. Zastanawialiście się kiedyś, czy może rzeczywiście warto się na nie skusić? Sprawdziliśmy to.

 
 
 
 
 
 

Piotr Rubik wyprowadził się z rodziną do USA. Cała piątka, wraz z ukochanym czworonogiem właśnie zaczęła zadomawiać się w Miami. Z czego będzie utrzymywać się tam Agata Rubik, żona Piotra? Zdradziła ten sekret fanom.

 

 
 
 

Lada chwila Agnieszka Chylińska wyruszy w trasę koncertową po USA. Za oceanem mieszka rodzina artystki, w tym jej brat Wawrzyniec, z którym gwiazda była kiedyś skłócona.

 

 

Fame MMA Friday Arena 21 lipca 2023 – wyniki walk na żywo są zaskakujące czy raczej wygrali faworyci? Kto wygrał na Fame MMA 21.07.2023? Piątkowa odsłona gali przejdzie do historii, a wszystko to za sprawą faktu, iż to zupełnie nowy projekt dobrze znanej federacji, a oprócz tego zakontraktowani zostali topowi raperzy i influencerzy. Wśród nich Kubańczyk, Alberto czy Marcin Dubiel. Jak prezentują się wyniki Fame MMA Friday Arena 1? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

 
 
 
 
 
 

 

Przy zakupie obojętnie jakiego mięsa należy być zawsze bardzo ostrożnym. Przy wyborze piersi z kurczaka powinno się zwrócić uwagę na jeden szczegół, którego obecność nie oznacza nic dobrego.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Admirał Lisa Franchetti została mianowana przez prezydenta Joe Bidena dowódcą Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Jeżeli ta decyzja zostanie zatwierdzona, to raz pierwszy kobieta wejdzie w skład Kolegium Połączonych Szefów Sztabów (Joint Chiefs of Staff).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

20 lipca szkoły ponadpodstawowe w Kielcach ogłosiły listy uczniów, którzy zgłaszali swoje kandydatury. Najbardziej pożądaną szkołą okazało się III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida. Do 27 lipca jest czas na dostarczanie świadectw i zaświadczeń o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

 
 
 
 
 
 

Niektóre media weszły w posiadanie cytatów z książki “”Imperium Lewandowska” Moniki Sobień-Górskiej. Jest to biografia żony Roberta Lewandowskiego, która będzie miała premierę już niedługo, bo 26 lipca 2023 roku. Na okładce można przeczytać, że jest to pierwszy tak szczery wywiad, natomiast w sieci – że z jednego z fragmentów będzie można dowiedzieć się o operacji plastycznej, którą miała zrobić sobie sportsmenka i bizneswoman. O jaki zabieg chodzi?

 
 

Składniki espresso mogą zapobiegać powstawaniu tzw. splątków neurofibrylarnych, jednej z patologicznych struktur w mózgu osób chorych na alzheimera – informuje „Journal of Agricultural and Food Chemistry”, czasopismo Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego.

 

 

Awantura w kamienicy na wrocławskim śródmieściu skończyła się tragiczną śmiercią jednego z jej uczestników. Policja wkrótce w związku ze sprawą zatrzymała Krzysztofa J. (52 l.), byłego żużlowca Sparty Wrocław. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Przed sądem tłumaczył, że był to nieszczęśliwy wypadek. Wyrok wywołał ogrom emocji i łzy.

 
 
 
 
 
 

 

Kasia Nast od niedawna pomaga kobietom odnaleźć spokój i harmonię w życiu. Infuencerka niedawno wpadła na pomysł, aby zorganizować specjalne warsztaty na temat odkrywania kobiecości i seksualności. Kasia Nast ma zamiar zaprezentować na nich między innymi masaż penisa, który wykona na swoim partnerze. Co jeszcze znalazło się w programie warsztatów i kiedy się obędą?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Film pt. „Triumf woli” z 1936 roku, w reżyserii Leni Riefenstahl obejrzeli widzowie kolejnego spotkania w ramach letniego cyklu „Filmowych Piątków” Radia Kielce. Projekcję poprzedziła rozmowa na temat roli propagandy w reżimach totalitarnych oraz o wpływie, jaki ten film wywarł na ówczesną społeczność i politykę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Magda Gessler prowadzi nie tylko restauracje, ale także firmę cateringową. Znana tiktokerka przez trzy dni testowała dietę pudełkową od najpopularniejszej restauratorki w kraju. “Ja już więcej nie dam rady, oficjalnie rezygnuję z tego challenge’u” – podsumowała posiłki od Magdy Gessler.

 
 
 
 
 
 

Balon w kształcie dinozaura napełniony helem miał być idealnym zwieńczeniem pełnego emocji dnia w parku rozrywki. Nikt się nie spodziewał, że stanie się zagrożeniem dla życia malucha. Mimo szybkiej interwencji medycznej po 6 dniach w szpitalu maluch zmarł. – Powiedziałam mu: Po prostu zamknij oczy i odpocznij. Poradzę sobie bez ciebie i jestem z ciebie dumna – wspomina ostatnie chwile przy szpitalnym łóżku zdruzgotana matka chłopca.

 
 

Kara od 2 do 5 lat więzienia i grzywna w wysokości do 15 tysięcy euro grozi 17-letniej turystce ze Szwajcarii, która wyryła w piątek swoje inicjały w rzymskim Koloseum.

 

 

Wygląda na to, że jeden “szczęśliwiec” będzie miał okazję na własnej skórze przekonać się, co czuła główna bohaterka filmu “Diabeł ubiera się u Prady”. Podano kwoty, które “Vogue” oferuje za rolę asystenta Anny Wintour. Brzmi groźnie?

 
 
 
 
 
 

 

Paulina Krupińska podzieliła się na Instagramie swoją najnowszą metamorfozą. Prezenterka nie lubi eksperymentować, więc i tym razem postawiła na klasykę. Jej nowy look przypadł do gustu nie tylko fanom, którzy zachwycają się modelką w komentarzach, ale także jej małżonkowi. Sebastian Karpiel-Bułecka jasno wyraził, co myśli o żonie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Największe zło uniwersum “Obecności” powraca! A razem z nim siostra Irene, która stanie oko w oko z demoniczną zakonnicą Valak. Druga część będzie lepsza od poprzedniej? Pierwsza polska zapowiedź już ujrzała światło dzienne!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kanadyjska influencerka nie kryje się ze swoim uzależnieniem od operacji plastycznych. Obecnie jest posiadaczką tylko jednej potężnej piersi, bo druga… wybuchła. Mary Magdalene zapowiada, że chce wrócić do naturalnego wyglądu.

 
 
 
 
 
 

Iwona Wieczorek zaginęła w lipcu 2010 roku. Od tego tragicznego wydarzenia mija 13 lat, lecz do dziś nie udało się ustalić, co się stało z 19-latką z Gdańska. Teraz głos w sprawie zabrał inspektor, który pokusił się o zaskakujące spostrzeżenia na temat Iwony. Również jej matka skomentowała doniesienia!

 

Jak ten czas leci! Już trzy wiosny minęły, odkąd Kinga Rusin (52 l.) porzuciła pracę w telewizji, by prowadzić własny biznes i zwiedzać świat. Towarzyszy jej w tym ukochany Marek Kujawa – jej największe wsparcie i miłość życia. Nic więc dziwnego, że gdy niespodziewanie na jej profilu pojawiła się informacja o wieczorze panieńskim, fani zaczęli się zastanawiać. Czyżby nadszedł czas, by Kinga stanęła na ślubnym kobiercu?

 

 

Pogrzeb Nahela rozpoczął się przed południem w pobliżu Nanterre. Le Monde poinformował, że “duża liczba” mieszkańców Nanterre i jego przyjaciół przybyła do domu pogrzebowego, aby złożyć wyrazy szacunku. Rodzina Nahela prosiła, by ceremonia była prywatna i ograniczona tylko do najbliższej rodziny.

 
 
 
 
 
 

 

„Medal dedykuję lekarzom” – powiedział skoczek narciarski Dawid Kubacki, który w sobotę (1 lipca) wygrał konkurs na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i zdobył złoty medal Igrzysk Europejskich. Chodzi o lekarzy, którzy ratowali życie żony zawodnika.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Księżniczka Charlotte to zdecydowanie ulubienica fanów rodziny królewskiej. Jej ostatnie publiczne wyjście w towarzystwie dziadka jest szeroko komentowane. Fani natychmiast porównali ją do księżnej Diany. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Twitter zastosował tymczasowe limity odczytywania postów, aby zająć się „ekstremalnymi poziomami” zbierania danych i manipulacjami systemem – napisał jego właściciel Elon Musk w sobotnim poście.

 
 
 
 
 
 

PRL nie był łatwym okresem życia w Polsce, ale obfitował w kulturę, która w znakomitej formie przetrwała do dziś. Powstałe wtedy bajki i wieczorynki do tej pory są elementem popkultury. Trzeba jednak przyznać, że nie wszystkie. Sprawdźmy, jak dużo z nich pamiętasz!

 
 
 
 

Do groźnego pożaru doszło nad ranem w miejscowości Przyjmo w gminie Miedziana Góra. Ogień objął cały budynek, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Przyczyną pożaru prawdopodobnie był wybuch gazu.

 

Małgorzata Rozenek udała się wraz z Radosławem Majdanem na wesele znajomych. Wszystkim oczywiście pochwaliła się na Instagramie. Jednak nie sukienka a tło zrobiło największą furorę.

 

 
 
 
 
 
 

 

Monika Richardson zdradziła naszej reporterce, jak wyglądają jej relacje ze Zbigniewem Zamachowskich. W końcu ich rozstanie nie przebiegało całkiem bezboleśnie. Co powiedziała?

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Naomi Campbell to legenda świata mody. Brytyjka urodziła się w 1970 roku, a w latach 80’ i 90’ była jedną z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie. Została okrzyknięta jedną z 6 najważniejszych modelek swojej generacji. Naomi próbowała swoich sił także w aktorstwie i muzyce. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Piotr Żyła i Sławomir Peszko być może już wkrótce zawalczą ze sobą na gali Clout MMA. Skoczek podobno będzie mógł liczyć na naprawdę spore wynagrodzenie, jeśli zgodzi się na propozycję.

 
 
 
 
 
 

Ewa Jakubiec Miss Polonia 2023. Ile ma lat? Skąd pochodzi? Czym zajmuje się na co dzień? Sprawdzamy, co wiadomo na temat nowej najpiękniejszej Polki.

 

 
 
 
 

Na terenie remizy znajduje się okno życia – to właśnie tam jeden ze strażaków, który pełnił właśnie nocną służbę, znalazł maleństwo. Kilka miesięcy później razem z żoną podjął decyzję o adopcji. Teraz zwraca się do biologicznej matki dziecka, bo chce jej przekazać coś bardzo ważnego.

 

Natalia Janoszek zdaje się nie przejmować zamieszaniem, jakie wywołał poświęcony jej film Krzysztofa Stanowskiego. Po zapowiedzeniu pozwu i zamieszczeniu w sieci serii screenów, które mają stanowić dowód na to, że rzeczywiście zrobiła karierę w Bollywood, celebrytka pochwaliła się zdjęciami z urodzin. Wyluzowana z uśmiechem pozowała przed obiektywem.

 
 
 

 

Lato w pełni już za moment! Upały powrócą i to szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał. Po kilku dniach ochłodzenia synoptycy zapowiadają wielkie zmiany w pogodzie. Na termometrach nawet 30 stopni. Tak ciepło w tym roku jeszcze nie było! Wiemy, na kiedy datowana jest eksplozja ciepła w czerwcu 2023. Tego dnia żar poleje się z nieba.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Do “Gazety Wyborczej” zgłosiła się mieszkanka Bydgoszczy, z której ustaleń wynika, że ksiądz oskarżany o pedofilię ma regularnie przebywać w domu rekolekcyjnym na obrzeżach miasta. W ośrodku tym mieszkają uciekające przed wojną Ukrainki z dziećmi. Kuria wyjaśnia, że mężczyzna został tam skierowany, zanim w domu pojawili się uchodźcy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Łajdactwo!” – tak premier Mateusz Morawiecki odniósł się do transparentu, który pojawił się na wiecu w Poznaniu, gdzie występował Donald Tusk. Chodzi o banner “Boże zabrałeś nie tego Kaczyńskiego” z wizerunkiem terrorysty Theodore’a “Teda” Kaczynskiego. W ocenie rzecznika rządu Piotra Müllera to “obrzydliwa mowa nienawiści”. Polityk zaapelował też do lidera PO, aby ten przeprosił.

 
 
 
 
 

Jest projekt rozporządzenia dotyczący wpisania do taryfikatora nowych, wprowadzanych właśnie ustawowo wykroczeń. Wynika z niego, że kierowca ciężarówki wyprzedzający inny pojazd na autostradzie lub drodze ekspresowej otrzyma osiem punktów karnych.

 
 
 

Wczoraj jednym z gości programu

 Debata Dnia 

był 

poseł PiS Bogdan Piecha

. Polityk z wykształcenia jest 

lekarzem ginekologiem

, a rozmowa dotyczyła 33-letniej Doroty, która w piątym miesiącu ciąży trafiła do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu z powodu przedwczesnego odpłynięcia wód płodowych. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego. Rodzina kobiety oskarża lekarzy, że za późno zaczęli ratować jej życie i nie chcieli dokonać aborcji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Polski Związek Bokserski świętuje swoje stulecie. Obchody jubileuszu miały miejsce w Targach Kielce! Nie zabrakło atrakcji dla miłośników sportów walki.

 
 
 

 

Kamil Bednarek zyskał popularność dzięki udziałowi w talent show Mam talent, gdzie oczarował jurorów swoim głosem. Ich entuzjazm podzielili również widzowie, którzy głosowali na piosenkarza w finale. Muzyk zajął wówczas 2. miejsce. Chociaż nie wygrał, udało mu się odnieść spory sukces.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Małgorzata Rozenek ma głębokie blizny na nodze. Co się stało? To efekt wydarzeń z przeszłości.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Polski zespół Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie wygrał w kategorii LMP2 tegoroczną 91. edycję 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Drugie miejsce wywalczył belgijski team WRT, którego kierowcą jest Robert Kubica. W klasyfikacji generalnej triumfował zespół Ferrari Afcorse.

 
 
 
 
 

Jeżeli ktoś planuje remont, czy wyjazd na wakacje i chce ratować się szybką pożyczką, musi przygotować się na spore koszty. To nie tylko oprocentowanie, które po serii podwyżek stóp, może wynieść nawet 20,5 proc., ale jeszcze tzw. koszty poza odsetkowe. Wyjaśniamy, ile teraz kosztują chwilówki.

 
 
 

Seria “After” już wkrótce doczeka się kolejnej filmowej odsłony, która znacząco różnić się będzie od tego, co znają czytelnicy książek Anny Todd. “Na zawsze” zawita na ekranach polskich kin jeszcze w tym roku, ale musicie uzbroić się z cierpliwość.

 
 
 
 
 
 
 
 

Jedna osoba została ranna w wypadku, do jakiego doszło w sobotę (10 czerwca) po godzinie 22.00 w miejscowości Szymanówka w powiecie opatowskim – poinformował dyżurny kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Kamil Kędzierski.

 
 
 

 

Niezależnie od tego, czy powodem jest rozstanie, utrata bliskiego przyjaciela, czy po prostu wrodzona skłonność, depresja może wkraść się do naszego życia, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Podczas gdy terapia i leki są najbardziej skuteczne w leczeniu depresji, czasami muzyka i zatracenie się w smutnych tekstach mogą pomóc. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Koncerty, wystawy, zajęcia sportowe i rekreacyjne, wycieczki, szeroka oferta bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Niemal 280 różnego rodzaju wydarzeń czeka na mieszkańców od 12 do 16 czerwca podczas Lubelskich Dni Seniora.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kanclerz Olaf Scholz (SPD) chce nadal utrzymywać kontakt z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Obydwaj przywódcy rozmawiali już telefonicznie po rozpoczęciu wojny w Ukrainie. — Zamierzam wkrótce to powtórzyć — powiedział Scholz w sobotę podczas 38. Kongresu Kościoła Ewangelickiego w Norymberdze. Zaznaczył jednak, że warunkiem pokoju jest wycofanie wojsk Kremla.

 
 
 
 
 

Co by wyszło z crossoveru Harry’ego Pottera i Ojca chrzestnego?

 
 
 

W Szwecji seks został uznany za dyscyplinę sportową, a 8 czerwca odbyły się mistrzostwa Europy w tej dziedzinie w Goteborgu. Kraj posiada Szwedzki Związek Seksu, który poprzez te “sportowe” zawody stara się promować równość i tolerancję. W mistrzostwach wzięli udział również przedstawiciele społeczności LGBT.

 
 
 
 
 
 
 
 

Po wieloletnim sporze prawnym scytyjskie złoto wróci do Ukrainy – orzekł holenderski Sąd Najwyższy. O zwrot muzealnych obiektów Ukraina walczyła z Rosją i władzami Krymu od niemal dekady.

 
 
 

 

Polska znowu przegłosowana w Unii Europejskiej. Wspólnota przyjęła polityczne stanowisko w sprawie dyrektywy o zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Polska tym razem jako jedyna głosowała przeciwko. Nawet Węgry wstrzymały się od głosu. Ponieważ obowiązywała kwalifikowana większość – Polska została przegłosowana. Tym razem chodziło o dyrektywę, która ułatwi karanie przestępstw popełnianych wobec kobiet. Z danych, które podała przewodnicząca w tym półroczu Szwecja wynika, że co trzecia kobieta w krajach UE jest ofiarą przemocy, a co 10. pada ofiarą cyberprzestępstwa. Dyrektywa przyznaje między innymi większe prawa ofiarom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gdy rodzice ośmioletniej dziewczynki zobaczyli treść zadania domowego, przetarli oczy ze zdumienia. Ich córka miała “zrobić zdjęcie, jak siedzi w wannie i odrabia lekcje”. Taką pracę domową otrzymały dzieci uczęszczające do drugiej klasy chrześcijańskiej szkoły podstawowej. Sprawa trafiła na policję.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Skandalem nazywa europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński decyzję ministrów spraw wewnętrznych krajów Unii Europejskiej dotyczące zgody na tzw. pakt migracyjny, wprowadzający np. obowiązkowe relokacje migrantów lub kary dla państw, które nie będą chciały ich przyjmować. Sprzeciwiła się temu m.in. Polska i Węgry.

 
 
 
 
 

Papież Franciszek, który w ostatnim czasie borykał się z problemami zdrowotnymi, znów trafił do szpitala, tym razem na stół operacyjny. Powodem hospitalizacji była potrzeba przeprowadzenia zabiegu związanego z przepukliną rozetną. Czym dokładnie jest ten typ przepukliny?

 
 

Nicole Sochacki-Wójcickiej i Jakub Wójcicki pobrali się w 2013 r. Po dziesięciu latach od ceremonii zaślubin para wyprawiła drugie, jeszcze bardziej huczne wesele. Tym razem “pan młody” uczestniczył w planowaniu imprezy, która zaskoczyła rozmachem.

 
 
 
 
 
 
 
 

W czwartek w Jeziorze Otomińskim w powiecie gdańskim utonął 28-latek. Policja podała, że według świadków mężczyzna zanurkował w trakcie kąpieli i nie wypłynął. Jego ciało wyłowili strażacy.

 
 
 

 

3-letnie dziecko wpadło do pozostawionego żaru po ognisku i doznało oparzeń trzeciego stopnia – przekazał w czwartek PAP ordynator oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej ostrowskiego szpitala dr n. med Witold Miaśkiewicz. Do zdarzenia doszło w czwartek we wsi Bibianki w powiecie ostrowskim (woj. wielkopolskie).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na oczach turystów w Hurgadzie w Egipcie rekin zaatakował i pożarł mężczyznę. Jak się okazało plażowicz był Rosjaninem. Zwierzę udało się schwytać, ale w kurorcie wprowadzono całkowity zakaz aktywności w morzu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Postępuje przebudowa fragmentu ulicy Wojska Polskiego, który obejmuje obszar pomiędzy rondem Czwartaków i granicą miasta z gminą Daleszyce. Korekcie ulegnie jednak data otwarcia drogi dla ruchu kołowego. Przez nieprzewidziane przeszkody, na które napotkał wykonawca, stanie się to prawdopodobnie dopiero w sierpniu.

 
 
 
 
 

Paulina Smaszcz (50 l.) otrzymała kolejny z serii pozwów sądowych, tym razem od Katarzyny Cichopek. Wykpiła go na swoim Instagramie, ze szczególnym uwzględnieniem listy świadków. Trzeba przyznać, ze Cichopek poszła szeroko. Kogo tam nie ma!

 

Lista 10 aktorów i aktorek, którzy mają swoje zespoły muzyczne. Niektóre pozycje mogą was zaskoczyć!

 
 
 
 
 
 
 

Joanna Opozda płakała przez kilka godzin przez wykonawcę usług. Opowiedziała, że ją oszukano. Co się stało? Czego doświadczyła aktorka? Co poradziła innym kobietom?

 

 
 
 

 

Wspólna historia Marcina Najmana z Mariuszem Pudzianowskim jest równie długa, co produkcja “Mody na sukces”. Po ostatniej porażce “Pudziana” z Arturem Szpilką na XTB KSW Colosseum 2 “El Testosteron” ponownie zaczął atakować w sieci swojego starego rywala. W tle jest oczywiście chęć stoczenia wielkiego rewanżu za legendarne starcie z 2009 r. Czy jest na to szansa? Na razie trwa bitwa obu fighterów w internecie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dorota Wellman jest znaną i bardzo lubianą dziennikarką. Mało jednak wiadomo o jej mężu. Kim jest Krzysztof Wellman?

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Przed nami Boże Ciało i długi weekend. Jak pogoda czeka nas w najbliższych dniach? Gdzie będzie słonecznie, a gdzie deszczowo? Sprawdź najnowszą prognozę pogody na Boże Ciało i długi weekend czerwcowy.

 
 
 
 

Julia Dylewska z „Love Island 7” dodała na swoim Instagramie zaskakujące zdjęcie z tajemniczym blondynem. Zaciekawieni fani zasypali jej skrzynkę wiadomościami. Czy to nowy partner Julii? Influencerka nie czekała z odpowiedzą i wyjaśniła, co ich łączy.

 
 
 

Na 15 lat pozbawienia wolności został skazany 21-letni mężczyzna z Bodzentyna oskarżony o zabójstwo swojej babci. Wyrok, który zapadł we wtorek przed Sądem Okręgowym w Kielcach, nie jest prawomocny.

 
 
 
 
 
 

Cezary Morawski grał przez kilka lat Krzysztofa Zduńskiego w “M jak miłość”. Po latach aktor ocenił warsztat aktorski swoich serialowych synów Rafała i Marcina Mroczka. Jego opinia nie ucieszy sławnych bliźniaków.

 

Ten widok wprawił w osłupienie pracowników Służby Celno-Skarbowej w Gdyni. Kiedy otworzyli przesyłkę ze Stanów Zjednoczonych, ich oczom ukazały się… dwa niedźwiedzie czarne. Zwierzęta były spreparowane, ale wyglądały jak żywe. Gatunek jest objęty przepisami Konwencji Waszyngtońskiej. Niedźwiedzie zostały zatrzymane jako dowód w sprawie karnej.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Media społecznościowe obiegły dziś nagrania dzika, który biegał korytarzami jednego z budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego. Co ciekawe zwierzę odwiedziło akurat… Kolegium Nauk Przyrodniczych.

 
 
 
 
 
 
 

KOCHANI OD TERAZ WSPIERAJĄC KLIKRADIO MOŻECIE WYBRAC SWÓJ ULUBIONY HIT DNIA 💥

DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE I ZAPRASZAMY NA https://www.tiktok.com/@klikradio.pl GDZIE CODZIENNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY DONEJT 🙌https://tipply.pl/@klikradio

This will close in 20 seconds