POZNALIŚMY NAJWIĘKSZĄ TEGOROCZNĄ DYNIĘ NA ŚWIECIE

9 października w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się XIX Dolnośląski Festiwal Dyni. To właśnie tam odbył się konkurs na najcięższą dynię, a rekord polski został pobity! Po oficjalnym zważeniu, spośród wszystkich kandydatek wyłoniono tę, która waży 898,5 kg. Dynia nazywa się “Ula”. Hodowcami jej są Grzegorz i Marcin Zołotucha.

Chociaż Ula z pewnością jest gigantem, to daleko jej jeszcze do miana największej dyni na świecie.

Największa dynia na świecie – ile waży?

Rekord Guinnessa został ustanowiony w roku 2021. Zwyciężyła włoska dynia uprawiana przez Stefano Cutrupi. Ten rolnika z Poggerino z regionu Chianti wyhodował dynię, która ważyła 1226 kilogramów! Tym samym przebiła poprzedni rekord ustanowiony w Belgii o ponad 35 kg. Poprzedni rekordzista czyli Mathias Willemijns uczynił to w roku 2016. Jego dynia ważyła 1190,50 kg.

 
największa dynia świata
największa dynia świata

Mieszkaniec Clinton w stanie Nowy Jork wyhodował dynię ważącą ponad 885 kilogramów. Todd Kogut zasiał nasiona w maju i nie interesował go początkowo konkurs lokalny na największą dynię. Wszystko zmieniło się jednak, gdy warzywo zaczęło rosnąć. Jak Amerykanin dbał o swoje cenne warzywo? Regularnie sprawdzał glebę pod kątem składników odżywczych i odpowiednio dawkował specjalne nawozy. Prócz tego dynia każdej nocy trafiała pod specjalne przykrycie. Ponadto usunął inne, małe dynie, by zapewnić gigantowi wystarczającą liczbę składników odżywczych. By wyrosnąć dynia potrzebowała aż 280 litrów wody.

największa dynia świata
największa dynia świata

KOCHANI OD TERAZ WSPIERAJĄC KLIKRADIO MOŻECIE WYBRAC SWÓJ ULUBIONY HIT DNIA 💥

DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE I ZAPRASZAMY NA https://www.tiktok.com/@klikradio.pl GDZIE CODZIENNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY DONEJT 🙌https://tipply.pl/@klikradio

This will close in 20 seconds