NIE WIECIE GDZIE USIĄŚĆ W SAMOLOCIE? EKSPERCI DORADZAJĄ 

Czy istnieją mniej i bardziej bezpieczne miejsca?

Ruch lotniczy na świecie wrócił do normy po pandemii. Statystyki pokazują, że do samolotów startujących w lipcu i sierpniu 2022 z polskich lotnisk wsiadło ponad dwa i pół miliona osób. Istnieje powszechna wiedza na temat tego, które miejsce dla pasażera jest najbezpieczniejsze w samochodzie. Nie jest tajemnicą, że jest to siedzenie z tyłu tuż za kierowcą, gdyż psychologicznie udowodniono, że w razie wypadku kierowca odruchowo „broni” swojej strony pojazdu. Czy miejsca mniej i bardziej bezpieczne są również w samolocie? Eksperci wykazali, że tak.

Gdzie najlepiej siadać w samolocie?

Zdaniem naukowców w razie wypadku najbezpieczniejsze miejsca w samolocie to te od środka korytarza. Skąd o tym wiemy? Portal Onet powołał się na “The Sun”, który opublikował badania przeprowadzone przez Aviation Safety Network. Przeanalizowano w nich 65 katastrof lotniczych. Badania wykazały, które siedzenia były najbezpieczniejsze na podstawie wskaźników przeżycia. Okazało się, że fotele w środkowych rzędach w tylnej części samolotów są stabilniejsze i bezpieczniejsze. Śmiertelność pasażerów zajmujących te miejsca podczas wypadków wyniosła 28%, a na przykład tych siedzących bliżej kokpitu siedzenia bliżej kokpitu aż 44%. Co więcej, tylne siedzenia na środku, od korytarza, są również bardziej komfortowe dla osób zmagających się z chorobą lokomocyjną – te miejsca ze względu na układ samolotu (skrzydła i środek ciężkości) są najbardziej stabilne.

Gdzie siadać w samolocie? Eksperci wskazali najlepsze miejsca

KOCHANI OD TERAZ WSPIERAJĄC KLIKRADIO MOŻECIE WYBRAC SWÓJ ULUBIONY HIT DNIA 💥

DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE I ZAPRASZAMY NA https://www.tiktok.com/@klikradio.pl GDZIE CODZIENNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY DONEJT 🙌https://tipply.pl/@klikradio

This will close in 20 seconds