Zmarła aktorka znana z filmu “Sami swoi”. O śmierci Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak poinformowali jej bliscy

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Aktorka znana przede wszystkim z roli Jadźki Pawlakowej w komedii “Sami swoi” zmarła w niedzielę, 18 września. Tragiczne wieści przekazali bliscy kobiety. Mąż pożegnał się z Iloną Kuśmierską-Kocyłak wzruszającymi słowami.

Ilona Kuśmierska-Kocyłak była aktorką z ogromnym stażem zawodowym. Grała w docenianych filmach i przedstawieniach teatralnych. Ponadto dubbingowała głosy wielu postaci. Rola Jadźki w trylogii Sylwestra Chęcińskiego (“Sami swoi”, “Nie ma mocnych”, “Kochaj albo rzuć”) przyniosła jej największą sławę i ogólnokrajową rozpoznawalność.

Aktorka prawie co roku była gościem honorowym na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. W tej roli odnajdywała się świetnie, rozmawiając z fanami, rozdając autografy.

Występowała ona również na scenie, gdzie dzieliła się z uczestnikami wydarzenia ponadczasowymi cytatami filmowymi oraz promieniowała humorem.

Zmarła aktorka znana z filmu "Sami swoi". O śmierci Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak poinformowali jej bliscy

O śmierci Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak poinformowali jej bliscy w mediach społecznościowych.

Dziś rano, 18 września, niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska-Kocyłak – ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju! – napisała pogrążona w smutku rodzina aktorki

Publicznie pożegnał się ze znaną aktorką również jej mąż. Umieścił on w sieci wzruszające słowa.

śmierci Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak poinformowali jej bliscy w mediach społecznościowych. Dziś rano, 18 września, niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska-Kocyłak – ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju! – napisała pogrążona w smutku rodzina aktorki Publicznie pożegnał się ze znaną aktorką również jej mąż. Umieścił on w sieci wzruszające słowa.

Na oficjalnym profilu na Faceeboku TVP “Bądźmy razem” ukazała się informacja o śmierci znanej aktorki Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak. Administratorzy profilu do wpisu dodali hasztag #BądźmyRazem.

W wieku 74 lat zmarła ceniona aktorka Ilona Kuśmierska. Dla widzów pozostanie przede wszystkim Jadźką Pawlakową z trylogii Sami Swoi oraz najmłodszą córką Niechciców Emilką z filmu i serialu Noce i Dnie. Znana była również z ról dubbingowych.

Ilona Kuśmierska-Kocyłak występowała w czterech warszawskich teatrach: “Ziemi Mazowieckiej”, “Buffo”, “Syrena” a także “Komedia”.

Przez fanów kojarzona jest nie tylko z trylogią Sylwestra Chęcińskiego, lecz również z głosem matki Jacka i Placka lub Dorotki w serialu animowanym “W krainie czarnoksiężnika Oza”. Znane bajkowe postacie dubingowała do 2013 r.

Aktorka była żoną Ireneusza Kocyłaka – aktora Teatru Współczesnego w Warszawie i miała trójkę dzieci.

KOCHANI OD TERAZ WSPIERAJĄC KLIKRADIO MOŻECIE WYBRAC SWÓJ ULUBIONY HIT DNIA 💥

DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE I ZAPRASZAMY NA https://www.tiktok.com/@klikradio.pl GDZIE CODZIENNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY DONEJT 🙌https://tipply.pl/@klikradio

This will close in 20 seconds