Jan Borysewicz ma transpłciowego wnuka. Co o nim powiedział?

Fani polskiej muzyki znają Jan Borysewicza jako współzałożyciela kultowego zespołu Lady Pank. 67-letni gitarzysta do dziś występuje na scenie i chętnie udziela wywiadów. W jednej z rozmów zdecydował się na szczere wyznanie i zdradził, że jego wnuk niedawno przeszedł korektę płci. Co o tym sądzi?

Jan Borysewicz w przeszłości nie ukrywał, że nie był idealnym ojcem dla swoich córek. Muzyk przez długi czas imprezował i nie stronił od alkoholu. O to, jak w późniejszych latach potoczyło się jego życie prywatne, w wywiadzie postanowił zapytać go Marcin Prokop. Artysta podzielił się z dziennikarzem, że obecnie skupia się na relacjii z wnukiem. Aleks na szczęście może liczyć na wsparcie Jana Borysewicza, który nie ma nic przeciwko jego korekcie płci i traktuje ją bardzo poważnie. Muzyk przyznaje, że przez długi czas zdawał sobie sprawę, że jego wnuk nie jest szczęśliwym człowiekiem w ciele kobiety. Po korekcie płci Aleksa, poczuł wielką ulgę, kiedy w końcu dostrzegł, że z jego wnuka spadł wielki ciężar:

Uważam, że jeżeli ktoś ma silne pragnienie, żeby uzgodnić płeć, to znaczy, że tego realnie potrzebuje, ja to uważam za naturalne. Dlaczego człowiek ma się męczyć w obcej skórze? Śmieję się tylko czasami, że jeszcze niedawno, gdy Aleks dzwonił, to wyświetlało mi się imię, pod którym wcześniej go znaliśmy, bo nie zmieniałem opisu w telefonie. Dopiero niedawno Aleks przyjechał do mnie na koncert i wypiliśmy później po drinku. Przyszedł w skórach, w glanach. Widziałem przez lata, że nie był zbyt szczęśliwym człowiekiem, ale kiedy spotkałem go po korekcie płci, nagle jakby ktoś z tej osoby zdjął wielki ciężar. Uważam, że takich decyzji nie powinno się blokować, ale – tak jak mówisz – strasznie dużo ludzi jest niewyedukowanych i to jeszcze zajmie lata, żeby większość dorosła do pewnych spraw.

Jan Borysewicz ma transpłciowego wnuka. Co o nim powiedział?

KOCHANI OD TERAZ WSPIERAJĄC KLIKRADIO MOŻECIE WYBRAC SWÓJ ULUBIONY HIT DNIA 💥

DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE I ZAPRASZAMY NA https://www.tiktok.com/@klikradio.pl GDZIE CODZIENNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY DONEJT 🙌https://tipply.pl/@klikradio

This will close in 20 seconds