WYBUCH NA MOŚCIE KRYMSKIM – CZY TO PREZENT UKRAINY NA URODZINY PUTINA ?

W sobotę rano doszło do potężnej eksplozji na Moście Krymskim zwanym również Mostem Kerczeńskim, łączącym półwysep Krym z kontynentalną częścią Rosji. Choć propaganda Kremla pierwotnie podawała, że doszło tam do pożaru, na materiałach wideo ewidentnie widać wybuch. Uszkodzona została zarówno część drogowa, jak i kolejowa mostu.

Władimir Putin zapewne nie tak wyobrażał sobie świętowanie 70. urodzin, które obchodził dzień wcześniej. Na moście w sobotę około godz. 5 czasu polskiego wybuchł ogromny pożar. Początkowo informowano o zapaleniu się jednej z cystern ze składu pociągu towarowego. Później okazało się, że doszło do wybuchu na drogowej części mostu i to dopiero od niego zapaliły się cysterny pociągu.

WYBUCH NA MOŚCIE KRYMSKIM
Na razie oficjalnie nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji, ale nie wyklucza się, że stoi za tym ukraińska armia. Rosyjski dyktator zwołał już specjalną komisję, mającą na celu wyjaśnienie tej sytuacji, nazywanej już w Rosji “kryzysem na Moście Krymskim”.
 
Tymczasem w mediach pojawiły się pierwsze filmy pokazujące moment wybuchu. Widać na nich, że doszło do naprawdę potężnej eksplozji.
Most Krymski oddano do użytku w 2018 roku, cztery lata po aneksji Krymu przez Federację Rosyjską. Władimir Putin osobiście brał udział w jego otwarciu. Przeprawa ma znaczenie strategiczne, bowiem wykorzystywana jest przez zbrodniczy reżim między innymi do transportu sprzętu wojskowego i żołnierzy.

KOCHANI OD TERAZ WSPIERAJĄC KLIKRADIO MOŻECIE WYBRAC SWÓJ ULUBIONY HIT DNIA 💥

DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE I ZAPRASZAMY NA https://www.tiktok.com/@klikradio.pl GDZIE CODZIENNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY DONEJT 🙌https://tipply.pl/@klikradio

This will close in 20 seconds