Zamieszanie wokół koncertu z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej.

Przed nami uroczyste otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. W sobotę 17 września w Elblągu z tej okazji odbędzie się specjalny koncert. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVP 1 od godz. 18.00. Na scenie wystąpi m.in. Katarzyna Cerekwicka, Piotr Cugowski, Marek Piekarczyk i Ryszard Rynkowski. Ze względu na chorobę udział w koncercie odwołała Maryla Rodowicz.

Niedawno zakończyła się jedna z najbardziej kontrowersyjnych polskich inwestycji ostatnich kilku lat. Celem przekopu Mierzei Wiślanej było stworzenie bezpośredniego dostępu z Bałtyku do Zalewu Wiślanego. Warta ponad 880 mln zł inwestycja była olbrzymim wyzwaniem hydrotechnicznym.

Uroczyste otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej zaplanowano na sobotę, 17 września. Z tej okazji zapowiedziano organizację dwóch koncertów. Jeden odbędzie się w Elblągu i będzie transmitowany w Telewizji Polskiej, a drugi ma mieć charakter lokalny, a jego organizatorem jest Ministerstwo Infrastruktury.

W związku z tym, że w międzyczasie Jacek Kurski przestał pełnić rolę prezesa TVP, wokół koncertu zrobiło się zamieszanie. Pojawiły się plotki, że planowane wydarzenie może zostać odwołane. Stacja TVP zaczęła jednak reklamować koncert z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej. Koncert “Wierzę w lepszy świat” odbędzie się w dniu 83. rocznicy wkroczenia wojsk sowieckich do Polski podczas II wojny światowej.

“Znakomici artyści i wielkie polskie przeboje w nowych aranżacjach w wyjątkowym koncercie Wierzę w lepszy świat w sobotę o 18:00 #na Żywo z Elbląga w TVP1. Dla wolności i nadziei w 83. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę i z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej” – czytamy na profilu “Bądźmy razem TVP” w mediach społecznościowych.

Z listy artystów, którzy mieli się pojawić na scenie, wykreślono jednak wykonawców disco polo. Portal Wirtualne Media donosił też, że w międzyczasie miał się zmienić także reżyser wydarzenia.

17 września podczas koncertu “Wierzę w lepszy świat” na scenie w Elblągu wystąpią: Piotr Cugowski, Kasia Moś, Katarzyna Cerekwicka, Marek Piekarczyk, Ryszard Rynkowski, Janusz Radek, Krzysztof Kiljański, Tadeusz Seibert, Natalia Sikora.

Artystom będzie towarzyszyć orkiestra pod dyrekcją Zygmunta Kukli. Wydarzenie będzie można oglądać na antenie TVP 1 od godz. 18.00.

KOCHANI OD TERAZ WSPIERAJĄC KLIKRADIO MOŻECIE WYBRAC SWÓJ ULUBIONY HIT DNIA 💥

DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE I ZAPRASZAMY NA https://www.tiktok.com/@klikradio.pl GDZIE CODZIENNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY DONEJT 🙌https://tipply.pl/@klikradio

This will close in 20 seconds