MIRAMI PREZENTUJĄ NOWY BARDZO OSOBISTY SINGIEL “Бавовна – солодка вата” (tłum. “Bawełna – wata cukrowa”)

Mirami – zespół, który kojarzony jest z mocnymi, tanecznymi rytmami i tekstami, w których często pojawiają się odwołania do kultury ukraińskiej. Ich najnowszy singiel “Бавовна – солодка вата” (tłum. “Bawełna – wata cukrowa”) nie odbiega od dotychczasowej stylistyki zespołu, jednak tym razem piosenka niesie ze sobą znacznie głębsze przesłanie.

Utwór powstał w reakcji na sytuację na Ukrainie i toczącą się tam wojnę z Rosją. Jego geneza wiąże się z początkiem marca 2022 roku, kiedy to mieszkańcy obwodów kurskiego i biełgorodzkiego słyszeli różne głośne eksplozje, jednak Rosjanie za bardzo boją się przyznania do porażki i ponoszenia strat, że zaczęli nazywać eksplozje “chłopkami” zamiast prawidłowo. Słowo “chłopok” w języku rosyjskim ma również inne znaczenie: “bawełna”. Dlatego Ukraińcy zaczęli traktować żartobliwie tę nazwę, mówiąc, że znowu słychać “bawełnę na Rosji”. I każda nowa wiadomość o wybuchach/bawełnie na Rosji to dla Ukraińców słodka wiadomość jak wata cukrowa, która przybliża koniec wojny.

Piosenka “Бавовна – солодка вата” to mieszanka bólu narodu ukraińskiego i jego optymizmu, jak również zdolności w dostrzeganiu humoru w życiowych problemach. Tekst niesie ze sobą przesłanie, że wierzymy w nasze zwycięstwo i powrót żołnierzy do swoich domów i rodzin. To właśnie takie utwory przybliżają Ukrainę do zwycięstwa, kiedy naród nie poddaje się psychicznie i nie rozpacza.

Mirami dziękują całej Polsce, która mocno pomaga Ukrainie w ciężkiej walce o wolność i demokrację, a ich najnowszy singiel to jeden z wielu sposobów, w jaki próbują przybliżyć to zwycięstwo. Warto posłuchać tej piosenki nie tylko ze względu na jej wartość artystyczną, ale również ze względu na jej przesłanie i znaczenie dla Ukrainy i jej ludzi.

GORĄCO POLECAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM UTOWREM “Бавовна – солодка вата” ,KTÓRY RÓWNIEZ USŁYSZYCIE NA NASZEJ ANTENIE NA WWW.KLIKRADIO.PL 

WSPIERAMY UKRAINĘ I CAŁY CZAS WIERZYMY ZE DOBRO ZWYCIĘŻY 💛💙 

 
 
 
 

KOCHANI OD TERAZ WSPIERAJĄC KLIKRADIO MOŻECIE WYBRAC SWÓJ ULUBIONY HIT DNIA 💥

DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE I ZAPRASZAMY NA https://www.tiktok.com/@klikradio.pl GDZIE CODZIENNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY DONEJT 🙌https://tipply.pl/@klikradio

This will close in 20 seconds