Zmarła staruszka która była pierwowzorem babci z “Coco”

María Salud Ramírez Caballero, która była inspiracją dla stworzenia postaci Mamá Coco z animowanego hitu, zmarła w wieku 109 lat. Meksykanka całe życie mieszkała w Santa Fe de la Laguna, w stanie Michoacán i tam właśnie odeszła. Informacją w mediach społecznościowych podzielił się Roberto Monroy, sekretarz turystyki w Michoacán. Urodziła się w 1913 roku, całe życie poświęciła garncarstwu i rodzinie. Miała troje dzieci, wielu wnuków i prawnuków.

Bajka Coco opowiada między innymi o tradycjach związanych z obchodów Święta Zmarłych – Día de los Muertos. Twórcy bajki, by udokumentować obchody gościli u Marii Salud Ramírez Caballero. Nie dało się ukryć, że stała się ona inspiracją do stworzenia jednej z głównych postaci, a turyści odwiedzający okolice lubili robić sobie z nią wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

 

Coco – co to za film?

Coco to historia chłopca, który uwielbiał muzykę. Ta jednak w jego rodzinie jest zakazana, od kiedy jeden z jej członków porzucił żonę i dziecko, by wyruszyć z gitarą w świat. Dwunastoletni Miguel chce jednak osiągnąć sukces, a inspiruje go twórczość jego idola – Ernesta de la Cruza. Na skutek różnych okoliczności trafia on do krainy zmarłych. Tam będzie musiał poznać niezwykłe fakty z życia jego rodziny i zawalczyć o własne marzenia.

Zmarła staruszka która była pierwowzorem babci z "Coco"
Zmarła staruszka która była pierwowzorem babci z "Coco"

KOCHANI OD TERAZ WSPIERAJĄC KLIKRADIO MOŻECIE WYBRAC SWÓJ ULUBIONY HIT DNIA 💥

DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE I ZAPRASZAMY NA https://www.tiktok.com/@klikradio.pl GDZIE CODZIENNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY DONEJT 🙌https://tipply.pl/@klikradio

This will close in 20 seconds